www.qirlent.com, kredi kartıyla yapacağınız alışverişlerde bilgilerinizin güvenliğini sağlamak için “Secure Sockets Layer (SSL)” teknolojisi kullanmaktadır. SSL teknolojisi, internet üzerinden yaptığınız alışverişlerde şahsi bilgilerinizi şifreleyerek güvence altına almaktadır. Sitemizde gördüğünüz SSL sertifika logosu, site içerisindeki tüm bilgilerinizin SSL teknolojisi ile korunduğunu gösterir.

Kredi kartı bilgileriniz doğrudan bankaya gönderilmekte, sistemimizde saklanmamaktadır. www.qirlent.com şahsi bilgilerinizin üçüncü şahıs ve kurumlarla paylaşılmasına izin vermez.

Ödeme sayfasında istenen kredi kartı bilgileriniz, sizlerin güvenliğini en üst seviyede tutmak amacıyla hiçbir şekilde www.qirlent.com veya ona hizmet veren şirketlerin sunucularında tutulmamaktadır. Tüm işlemlerin www.qirlent.com arayüzü üzerinden banka ve bilgisayarınız arasında gerçekleşmesi sağlanmaktadır.

SECURE SOCKETS LAYER (SSL) TEKNOLOJİSİ
www.qirlent.com’da bilgilerinizin güvenliğini sağlamak için “Secure Sockets Layer (SSL)” teknolojisi kullanılmaktadır. SSL, network üzerindeki bilgi transferi sırasında güvenlik ve gizliliğin sağlanması amacıyla Netscape tarafından geliştirilmiş bir güvenlik protokolüdür.

Secure Sockets Layer (SSL) güvenli giriş katmanı anlamına gelmektedir. SSL teknoloji sayesinde; web sitesimizdeki veri alışverişi esnasında, server ile internet tarayıcısı arasındaki iletişim şifrelenmektedir.

3D SECURE SİSTEMİ
www.qirlent.com’da 3D Secure sistemi uygulanmaktadır. 3D Secure, online alışverişlerin güvenliğini sağlamak amacıyla Visa ve MasterCard tarafından geliştirilmiş bir kimlik doğrulama sistemidir. İnternetten yapılan alışverişlerde şifreyle kredi kartı onaylama işlemi olarak da bilinir. Visa Kredi Kartı için kullanılan uygulamasına “Verified by Visa”, MasterCard için olanına ise “SecureCode” adı verilir.

3D Secure sistemiyle yapılan alışverişin geçerli sayılabilmesi için; kart sahibinin yapılan işlemi, banka tarafından kendine verilen özel bir ödeme şifresiyle onaylaması gerekir. Kredi kartı numaranız başkaları tarafından biliniyor olsa bile, şifreniz sadece sizde olduğundan internet ortamında güvenli alışveriş yaparsınız.

3D Secure işlemde sipariş onayla sayfasının ortasında açılan ekran bankanızın ekranıdır. Şifre bilgilerinizi banka ekranına girerek şifre güvenliğinizi korumuş olursunuz.

3D SECURE SİSTEMİ NASIL ÇALIŞIR?
Güvenli alışveriş yapılan www.qirlent.com’da ödeme yapmak üzere butona bastığınızda yeni bir sayfa açılacaktır. Bu sırada bankanızın sisteminde kayıtlı olan cep telefonunuza tek kullanımlık SMS bilgisi iletilecektir. Cep telefonunuza gelecek mesaj içeriğinde işlemi doğrulamakta kullanacağınız şifre yer alacaktır. Bu şifreyle sisteme girdiğinizde işlem tamamlanacaktır. Siz şifre girişi yapmadan alışveriş tamamlanmaz.

SMS ile gelen şifrenizi 3 dakika içinde kullanmanız gerekmektedir. Aksi halde şifreniz geçersiz olacaktır. Şifrenin geçersiz olması halinde söz konusu ekrandan ikinci bir şifre daha isteyebilirsiniz. Bu şifrenin geçerlilik süresi ise 5 dakika olacaktır. Bir alışveriş işlemi esnasında, en fazla 3 farklı SMS talep edilebilecektir. Aynı şifrenin 3 defa hatalı girilmesi durumunda ise, işleminiz tamamlanamayacaktır.

3D Secure işlem yapabilmeniz için bankada tanımlı cep telefonu bilgilerinizin güncel olduğunda emin olunuz. Eğer “Şifre ile onayla” düğmesine tıkladınız ama herhangi bir şifre sormadan işlem gerçekleştiyse bankanızın kartı henüz 3D Secure sistem ile uyumlu değildir.